середа, 20 грудня 2017 р.

Відкритий урок

2 курс, 39 група кухарів

 Тема «Моделювання. Основи алгоритмізації» 

Мета уроку
Навчальна:
Узагальнити, систематизувати та перевірити  знання учнів з теми «Моделювання. Основи алгоритмізації»;
сформувати в учнів уміння розв’язувати задачі, використовуючи математичні навики;
опрацювати розв’язки задач у середовищі Турбо Паскаль.
Розвиваюча:


формування критичного і творчого мислення;
формування вміння практично застосовувати знання, вміння і навички в різних ситуаціях;
розвивати розумову діяльність учнів;
розвивати комунікабельність та спілкування в групах; 
виховувати культуру спілкування.
Виховна:
формування в учнів самостійності та активності в навчальному процесі;
Тип уроку: урок комплексного застосування знань, навичок і вмінь.
Обладнання:
комп'ютери;
ноутбуки;
телевізор:
картки оцінювання;
тестові завдання;
програмне забезпечення: середовище Турбо Паскаль; 
презентація в середовищі PowerPoint.

План уроку

1. Організаційний момент (1-2 хв)
2. Актуалізація знань
Вправа «Асоціативний кущ» (2-3хв)
Вікторина «Картинна галерея» (4-5 хв)
«Знайди пару»
Інформація про  сайт грантів(2-3хв)
3. Моделювання розв’язання алгоритмічної задачі (5 хв)
4. Практичне завдання. (15-20 хв)
Інструктаж з ОП.
Знаходження розв’язання задачі за допомогою  середовища Турбо Паскаль 
5. Оцінювання учнів по картках(2 хв)
6. Домашня робота (1 хв) 
7.  Підбиття підсумків. (2 хв)

Хід уроку

1. Організаційний момент.
Викладач  :
Шановні учні, добрий день. Розпочинаємо наш урок.
Сьогодні ми будемо плідно працювати і надіюсь отримати гарні результати. 
Мої побажання - бачити вас
Ініціативними;
Активними;
Хоробрими;
Усміхненими 
Тож починаємо.
Оголошення теми та мети уроку  (Слайд №1-2).
Сьогодні на уроці ви будете розв’язувати алгоритмічні задачі  і аналізувати їх, використовуючи середовище Турбо Паскаль.
У вас на партах є картки - оцінювання , у які в процесі уроку ми будемо записувати зароблені бали. Запишіть тут своє прізвище та ім’я, групу. 
  (Слайд №3).

Епіграфом до нашого уроку можна взяти слова грецького філософа Аристотеля
 "Розум полягає не тільки в знанні, 
але й в умінні докладати знання на ділі". 
Сьогодні на уроці ми ще раз повинні підтвердити ці слова. Але перш ніж ми приступимо до основної мети нашого уроку, повторимо питання з теми  

2. Повторення матеріалу

Вправа «Асоціативний кущ»  (Слайд №4).

Для виконання вправи поділимося на чотири групи

Завдання для груп: 
Назвати якомога більше слів, які асоціюються  із ключовими словами.
Слова : 
модель, 
алгоритм, 
програма
мова програмування

Вправа «Картинна галерея» (Слайди )
Зараз вам необхідно відповісти на запитання. Для цього уважно читайте і слухайте запитання,   знайдіть картинку з правильним номером відповіді і прикріпіть її на дошці. Вам пропонується 12 запитань.
Наступне завдання «Знайди пару»
Слід встановити відповідність між визначеннями
(учні з’єднують на картках). 
Викладач : Молодці!Хто дав правильні відповіді можете записати собі у картку по 1 балу.
Інформація про гранти
 Хочу запропонувати вам цікаву інформацію.  (Слайди №6-10).
Грант - цю сума грошей, яка надається Вам якою-небудь українською  або міжнародною організацією під реалізацію проекту, що представляє суспільну цінність
Учні, за допомогою своїх знань і умінь приймають участь в грантах і допомагають людям. (інформація профільного напрямку)
Сайт грантів: www.gurt.org.ua
3. Моделювання розв’язання   задачі
Викладач :
Так як вам потрібно вирішити алгоритмічну задачу, то я нагадаю вам етапи розв’язання задачі: . (Слайд №11-15).
Етапи виконання завдання:
• Аналіз умови, пошук спільного розв’язання задачі.
• Розв’язування завдання за допомогою комп'ютера.
• Аналіз отриманих результатів.
Завдання перед вами наступне
Задачі (на картках)
Учні розв’язують 1-2 задачі біля дошки (блок-схема, програма)
4. Практичне завдання:

Викладач:  Повторимо правила ТБ 
Вправа «істинно» чи «хибно»
Наступне. На робочому столі  відкрийте середовище Турбо Паскаль.
За допомогою нього розв’яжіть запропоновані вам задачі.
На це вам 10-15хвилин . Слайд №16).
(один учень сідає за комп’ютер викладача і його дії демонструються на екран)
(інші на місцях розв’язують задачі)
5.  Оцінювання власних результатів згідно з критеріями на картках
Учні заповнюють картки. Слайд №17).

6. Домашня робота (Слайд №18).
Повторити тему
Тестові завдання
 http://learningapps.org/. Встановить відповідність.
http://LearningApps.org/display?v=p0z4cfr6c17
Підготувати повідомлення за однією з тем:
1. З історії програмування
2. Сучасні мови програмування

7. Підводимо підсумки: що у нас вийшло, що ні, над чим нам потрібно попрацювати, що перечитати?
Що сподобалося найбільше?
На кінець уроку зробимо таку релаксацію:
Оцініть урок і опишіть його фразою, відповідно до свого настрою та вражень від уроку.

Я вам дуже дякую. Думаю, що ми добре попрацювали і ці знання, які ми сьогодні отримали, вам пригодяться у майбутньому.

Успіхів вам!

Немає коментарів:

Дописати коментар