2 курс, 39 група кухарів
Тема «Моделювання. Основи алгоритмізації»
Мета уроку
Навчальна:
Узагальнити, систематизувати та перевірити знання учнів з теми «Моделювання. Основи алгоритмізації»;
сформувати в учнів уміння розв’язувати задачі, використовуючи математичні навики;
Розвиваюча:
Узагальнити, систематизувати та перевірити знання учнів з теми «Моделювання. Основи алгоритмізації»;
сформувати в учнів уміння розв’язувати задачі, використовуючи математичні навики;
Розвиваюча:
формування вміння практично застосовувати знання, вміння і навички в різних ситуаціях;
розвивати розумову діяльність учнів;
розвивати комунікабельність та спілкування в групах;
виховувати культуру спілкування.
Виховна:
формування в учнів самостійності та активності в навчальному процесі;
Тип уроку: урок комплексного застосування знань, навичок і вмінь.
Обладнання:
комп'ютери;
ноутбуки;
телевізор:
картки оцінювання;
тестові завдання;
програмне забезпечення: середовище Турбо Паскаль;
презентація в середовищі PowerPoint.
План уроку
1. Організаційний момент (1-2 хв)
2. Актуалізація знань
• Вправа «Асоціативний кущ» (2-3хв)
• Вікторина «Картинна галерея» (4-5 хв)
• «Знайди пару»
• Інформація про сайт грантів(2-3хв)
3. Моделювання розв’язання алгоритмічної задачі (5 хв)
4. Практичне завдання. (15-20 хв)
• Інструктаж з ОП.
• Знаходження розв’язання задачі за допомогою середовища Турбо Паскаль
5. Оцінювання учнів по картках(2 хв)
6. Домашня робота (1 хв)
7. Підбиття підсумків. (2 хв)
Хід уроку
1. Організаційний момент.
Викладач :
Шановні учні, добрий день. Розпочинаємо наш урок.
Сьогодні ми будемо плідно працювати і надіюсь отримати гарні результати.
Мої побажання - бачити вас
• Ініціативними;
• Активними;
• Хоробрими;
• Усміхненими
Тож починаємо.
Оголошення теми та мети уроку (Слайд №1-2).
Сьогодні на уроці ви будете розв’язувати алгоритмічні задачі і аналізувати їх, використовуючи середовище Турбо Паскаль.
У вас на партах є картки - оцінювання , у які в процесі уроку ми будемо записувати зароблені бали. Запишіть тут своє прізвище та ім’я, групу.
(Слайд №3).
Епіграфом до нашого уроку можна взяти слова грецького філософа Аристотеля
"Розум полягає не тільки в знанні,
але й в умінні докладати знання на ділі".
Сьогодні на уроці ми ще раз повинні підтвердити ці слова. Але перш ніж ми приступимо до основної мети нашого уроку, повторимо питання з теми
2. Повторення матеріалу
Вправа «Асоціативний кущ» (Слайд №4).
Для виконання вправи поділимося на чотири групи
Завдання для груп:
Назвати якомога більше слів, які асоціюються із ключовими словами.
Слова :
• модель,
• алгоритм,
• програма
• мова програмування
Вправа «Картинна галерея» (Слайди )
Зараз вам необхідно відповісти на запитання. Для цього уважно читайте і слухайте запитання, знайдіть картинку з правильним номером відповіді і прикріпіть її на дошці. Вам пропонується 12 запитань.
Наступне завдання «Знайди пару»
Слід встановити відповідність між визначеннями
(учні з’єднують на картках).
Викладач : Молодці!Хто дав правильні відповіді можете записати собі у картку по 1 балу.
Інформація про гранти
Хочу запропонувати вам цікаву інформацію. (Слайди №6-10).
Грант - цю сума грошей, яка надається Вам якою-небудь українською або міжнародною організацією під реалізацію проекту, що представляє суспільну цінність
Учні, за допомогою своїх знань і умінь приймають участь в грантах і допомагають людям. (інформація профільного напрямку)
Сайт грантів: www.gurt.org.ua
3. Моделювання розв’язання задачі
Викладач :
Так як вам потрібно вирішити алгоритмічну задачу, то я нагадаю вам етапи розв’язання задачі: . (Слайд №11-15).
Етапи виконання завдання:
• Аналіз умови, пошук спільного розв’язання задачі.
• Розв’язування завдання за допомогою комп'ютера.
• Аналіз отриманих результатів.
Завдання перед вами наступне
Задачі (на картках)
Учні розв’язують 1-2 задачі біля дошки (блок-схема, програма)
4. Практичне завдання:
Викладач: Повторимо правила ТБ
Вправа «істинно» чи «хибно»
Наступне. На робочому столі відкрийте середовище Турбо Паскаль.
За допомогою нього розв’яжіть запропоновані вам задачі.
На це вам 10-15хвилин . Слайд №16).
(один учень сідає за комп’ютер викладача і його дії демонструються на екран)
(інші на місцях розв’язують задачі)
5. Оцінювання власних результатів згідно з критеріями на картках
Учні заповнюють картки. Слайд №17).
6. Домашня робота (Слайд №18).
• Повторити тему
• Тестові завдання
http://learningapps.org/. Встановить відповідність.
http://LearningApps.org/display?v=p0z4cfr6c17
Підготувати повідомлення за однією з тем:
1. З історії програмування
2. Сучасні мови програмування
7. Підводимо підсумки: що у нас вийшло, що ні, над чим нам потрібно попрацювати, що перечитати?
Що сподобалося найбільше?
На кінець уроку зробимо таку релаксацію:
Оцініть урок і опишіть його фразою, відповідно до свого настрою та вражень від уроку.
Я вам дуже дякую. Думаю, що ми добре попрацювали і ці знання, які ми сьогодні отримали, вам пригодяться у майбутньому.
Успіхів вам!
Немає коментарів:
Дописати коментар